listopada 30, 2017

Gmina Łobez


Województwo: Zachodniopomorskie

Powiat: Łobeski

Gmina ta położona jest w województwie zachodniopomorskim, nad rzeką Rega. Piękna, bogata przyroda, urozmaicone ukształtowanie — liczne wzgórza z widokiem na okolicę — lasy, jeziora. Stwarzają, że teren ten jest bardzo atrakcyjny turystycznie.

Dla aktywnie wypoczywających są tu ścieżki piesze prowadzące przez lasy, łąki i parki. Szlaki rowerowe m.in. dolinę rzeki Regi znajdują się wokół jezior, oczek wodnych, starorzeczy. Są tu też szlaki konne, można podziwiać również rezerwaty przyrody, kościoły, pałace, budowle zabytkowe. Dla chętnych nordic walking zorganizowana są 2 trasy, o różnej długości. 

Chcącym popływać kajakiem po rzece Rega trzeba liczyć się z naturalnymi i stworzonymi też przez człowieka przeszkodami, bystrym nurtem i innymi uciążliwościami. Daje to satysfakcje i wyzwala adrenalinę. Na tym terenie występuje unikatowa roślinność. W lasach rosną grzyby, jagody, maliny, w jeziorach, rzekach wędkarze mogą łowić ryby. Region ten jest jednym z najczystszych w Polsce i cieszy się duszą popularnością.

Copyright © Testuje i Gotuje , Blogger