stycznia 13, 2015

Nadleśnictwo SzczecinekNadleśnictwo Szczecinek znajduje się na obszarze Szczecinka. Mieści się na obszarze województwa Zachodniopomorskim i Pomorskim. Zawiera swoim zasięgiem 5 gmin: Szczecinek, Biały Bór, Borne Sulinowo, Bobolice i Grzmiąca. Rezerwat powstała w roku 1945.
Możemy tutaj zaobserwować czyste i zdrowe lasy w których mogliśmy zaobserwować dużą ilość jagód i grzybów. Firma umieszczona jest wśród jezior - które jest wielką atrakcją m.in. dla wędkarzy.

W okolicy znajdują się szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe, które doprowadzą nas do firmy i jego terytorium.
Terytorium nadleśnictwa to przeważnie lasy i jeziora. Obecnie znajduje się tutaj 40 jezior. M.in. Wielimie i Wierzchowo [które największe]. Właśnie te wody to wyjątkowa atrakcja dla żeglarzy i amatorów windsurfingu. 

Rzeźby wskazanej krainy jest bardzo zróżnicowana. Możemy tutaj sobie wskazać m.in.  morena czołowa, pole sandrowe i równina denno-morenowa [drobne zagłębienia], rynnami i oczkami.

30% terenu to lasy m.in. sosny, dęby, brzozy i bukowy. Lasy to naturalne fabryki tlenu i filtr oczyszczenia powietrza.

Na polach Szczecinka doszło w roku 1933 do powstania Wału Pomorskiego, który został stworzony przez hitlerowców. Interesujące jest to, że ruiny Wału zachowały się na tym terenie do dzisiaj i można go zwiedzać - turyści odwiedzają to miejsce bardzo często.

W podziękowaniu za zainteresowanie się nadleśnictwem otrzymałam: dwa długopisy, film DVD + książka, dwa foldery.

Warto odwiedzić okolice i poznać z bliska jego historie oraz tradycje!!

Powierzchnia nadleśnictwa: 580 km2. 


Copyright © Testuje i Gotuje , Blogger