stycznia 15, 2015

Nadleśnictwo OlsztynNadleśnictwo Olsztyn znajduje się na obszarze Warmii i Mazur. Rzeźby wskazanej krainy jest skutkiem działalności lodowca. Możemy tutaj sobie wskazać m.in. na sieć rzek, pradolin i bruzdy rynnowej, w której zaobserwujemy dużą ilość jezior. Dokładnie na tym terytorium znajduje się 20 jezior m.in. Kośno, Kalwa Wielka, Wadąg, Klebarskie, Linowskie, Umiąg i Serwent. 

Nadleśnictwo jest wyjątkowo usytuowane, ponieważ znajduje się pomiędzy wielkimi miastami. Dzięki temu to miejsce stało się obszarem wypoczynkowym i rekreacyjnym dla dużej ilości turystów oraz mieszkańców. 

Leśnicy udostępniają zwiedzającym las, jednakże muszą pamiętać o jego naturalności i dobrej kondycji. Tutaj nadleśnictwo musi wykorzystać swoje profesjonalne przygotowanie i wiedzę. 

Wskazanych lasach możemy spotkać wiele zwierząt m.in. jelenia, dzika, sarny, łosia, bobry, wilki i ptaki drapieżne. 

Istotne jest również podkreślenie, iż wskazanym nadleśnictwie funkcjonuje Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych. 

Na obszarze nadleśnictwa możemy spotkać przydrożne kapliczki, kaplice i kościoły gotyckie. Ważne jest również tutaj obecność Kościoła pw. św. Mikołaja Archanioła, który został wybudowany w roku 1500. Położy on jest dokładnie na terytorium wsi Purda. Turyści w świątyni mogą zobaczyć :zabytkowe, piękne oraz ozdobne żyrandole który jest wytworzony z wieńców jelenich oraz piękny ołtarz który jest poświęcony świętemu Hubertowi. Jest to wyjątkowy kościół, warty zwiedzenia!! 

Wskazane nadleśnictwo jest często odwiedzane przez turystów i mieszkańców m.in. dla tego, że jest tutaj dobra infrastruktura komunikacyjna i prowadzi prosto w te piękne miejsce. 

W podziękowaniu za zainteresowanie się nadleśnictwem i okolicami otrzymałam: dwie zakładki, folder i mapa. Zdjęcie zamieszczam poniżej.

Warto odwiedzić okolice i poznać z bliska jego historie oraz tradycje!!

Copyright © Testuje i Gotuje , Blogger