lutego 05, 2015

Camellia Tea

Nazwa: Herbata + Laska Miodu
Sklep: Camellia Tea
Skład:
Herbata czarna KRAINA ŁAGODNOŚCI
Herbata czarna MARRY CHRISTMAS
Herbata czerwona ŚWIĄTECZNA GWIAZDKA - imbir, skórka pomarańczowa i goździki
Herbata funkcjonalna WITA-MINKA hibiskus, jabłko, czarny bez, głóg, skórka róży i cytryny, czarna porzeczka, płatki róży, owoc maliny
Herbata kwiatowa 
Herbata owocowa KRÓLEWNA ŚNIEŻKA - pomarańcza, dzika róża, jabłko, śliwka, żurawina, hibiskus
Herbata owocowa MAGIA ŚWIĄT - pomarańcza, dzika róża, jabłko, śliwka, imbir, cynamon
Herbata zielona WALENTYNKA
Herbata zielona WIGILIJNY WIECZÓR pomarańcza, cynamon, róża, migdał, goździki, malina, anyż, truskawka
Masa netto: 50g 

Moja opinia

Smak: 
Herbata czerwona ŚWIĄTECZNA GWIAZDKA Herbata typu Pu Erh, a więc ma bardzo specyficzny smak. Mi osobiście niestety nie przypadła do gusty, ponieważ jest dość gorzka. Może być to spowodowane dużą ilością suszonego imbiru, skórki pomarańczowej oraz goździków. Zdecydowanie wolę herbatki owocowe, ale miłośnikom herbat czerwonych być może będzie smakować.
Herbata funkcjonalna WITA-MINKA - Idealna herbatka na zimowe wieczory. Naturalne witaminy, które są w niej zawarte, chronią organizm przed infekcjami i przeziębieniem oraz zwiększają odporność organizmu. Temperatura parzenia: 100°C. Czas parzenia: 4-5 minut. Zapach różany, smak maliny, cytryny i hibiskusa. Mnie osobiście lepiej smakuje z odrobione cukru, uwypukla aromat. Herbatka zawiera kawałki jabłka, całe maliny, porzeczki, czarny bez co można zjeść na końcu. Polecam:)
Herbata owocowa KRÓLEWNA ŚNIEŻKA & Herbata owocowa MAGIA ŚWIĄT podobne w smaku, jednakże magia świąt jest słodsza, a królewna śnieżka bardziej kwaskowa. Myślę, że to zasługa większej ilości dzikiej róży w drugiej herbatce. W obu przypadkach wyczuć można smak pomarańczy, dzikiej róży, jabłka, śliwki, dzikiej róży. W Magii Świąt wyczuwalny jest imbir i cynamon. W Królewnie Śnieżce natomiast czuć żurawinę i hibiskus. Obie herbatki są rozgrzewające, idealne na zimową porę.
Herbata zielona WIGILIJNY WIECZÓR Herbatka jest bardzo delikatna, nie ma tradycyjnego, gorzkiego posmaku. Przepija w niej smak pomarańczy, cynamonu oraz róży. W składzie ponadto jest migdał, goździki, malina, anyż, truskawka, ale są mniej wyczuwalne. Często piję zieloną herbatę i muszę przyznać, że ta bardzo przypadła mi do gustu.


Copyright © Testuje i Gotuje , Blogger